Sypialnia – miejsce wypoczynku

Sypialnia jest jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszym pomieszczeniem naszego domu, jest oazą wypoczynku oraz ładowania wyczerpanych baterii.Pokój sypialny to miejsce w którym spędzamy większą część naszej doby, wg różnych źródeł jest to nawet jedna trzecia całego życia.

Sypialnia jest jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszym pomieszczeniem naszego domu, jest oazą wypoczynku oraz ładowania wyczerpanych baterii. Pokój sypialny to miejsce w którym
spędzamy większą część naszej doby, wg różnych źródeł jest to nawet jedna trzecia całego życia. Biorąc te czynniki pod uwagę warto poświęcić naszemu miejscu sypialnemu nieco więcej uwagi z punktu widzenia wystroju wnętrza, ze szczególnym uwzględnieniem komfortu oraz odczuć estetycznych. Oczywistą sprawą i centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko z odpowiednio dobranym materacem plus pozostałe meble pomieszczenia, umieszczone w zależności od indywidualnych upodobań. Jednak dopełnieniem całości, przysłowiowa kropką nad i jest pościel, która jest dopełnieniem tworzonego klimatu sypialni.

Pościel musi być dobrana zgodnie z wymogami projektu wnętrz i uwzględniać założenia kolorystyczne oraz wzornictwa zgodnie z obowiązującymi aktualnie trendami. Dobór pościeli będzie również wyznaczona przez jej docelowego użytkownika, inna pościel dla singla czy małżeństwa ( z podziałem na grupy wiekowe) a osobna kategoria będzie nastolatek.

Obecnie na polskim rynku posiadamy ogromną ilość dostępnych propozycji kolorystycznych oraz wzorniczych, dzięki czemu każdy ma możliwość dopasowania do swojego gustu odpowiedniej bielizny pościelowej. Pościel to nie tylko wzornictwo, równie ważna kwestią z punktu widzenia komfortu jest tkanina z której wykonano pościel. Najlepszymi materiałami są tkaniny naturalne jak bawełna, percal, satyna bawełniana, atłas, adamaszek czy jedwab. Każdy z wymienionych materiałów niesie ze sobą różne właściwości.

Pościel z bawełny 200×200 dostępna w sklepie dotsplanet.pl jest ciepła miła w dotyku, satyna wspaniale nadaje się na gorące noce ze względu na właściwości chłodzące. Wełna jako materiał materiał ekologiczny, dobrze oddycha i posiada też właściwości lecznicze.


Pamiętajmy o bezpośrednim związku naszego wyboru z komfortem naszego dobrego snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.