Duże przeszklenia – na co należy zwrócić uwagę?

Duże przeszklenia to świetne rozwiązanie, które może zostać wykorzystanie zarówno w domu, jak i firmie. Dają dużo światła i tworzą nowoczesny wystrój wnętrza. Jednak jak każde rozwiązanie ma również swoje minusy.

Duże przeszklenia to świetne rozwiązanie, które może zostać wykorzystanie zarówno w domu, jak i firmie. Dają dużo światła i tworzą nowoczesny wystrój wnętrza. Jednak jak każde rozwiązanie ma również swoje minusy. W tym artykule postaramy się przedstawić zarówno pozytywne aspekty z dużym przeszkleniem, jak i jego negatywy oraz jakie okna wybrać by były maksymalnie funkcjonalne.

Śląsk – przeszklenia w tym województwie są coraz bardziej popularne

Śląsk jest miejscem, w którym coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie przeszkleń XXL w swoim domu. Bliskość z naturą oraz świetne, bezpośrednie połączenie salonu z tarasem sprawia, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak znajdują się jednak przeciwnicy takiego rozwiązania, którzy twierdzą, że nie sprawdzi się ono w każdym domu oraz rachunki za ogrzewanie drastycznie wzrosną, ale czy aby na pewno tak będzie? Większość nowoczesnych systemów okiennych sprawia, że utrata ciepła jest minimalna.

Przeszklenia do domu – rodzaje

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele systemów okiennych. Przed wybraniem odpowiedniego do swojego domu należy dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj przeszklenia do domu wybrać.

Okna przesuwne

Ten rodzaj przeszklenia najlepiej sprawdzi się do salonu. Efektowny wygląd sprawi, że Twój salon nabierze charakteru i będzie pomieszczeniem, w którym chętnie będziesz spędzał czas wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Jest to świetne rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ szyba przesuwa się równolegle do drugiej. W przypadku okien o bardzo dużych rozmiarach warto zastosować system podnoszono-przesuwny. Są one bardzo wytrzymałe, co pozwala na przeszklenie całych ścian, co świetnie wygląda oraz daje bardzo dużo światła słonecznego. Należy również zastanowić się nad formą otwierania. Jeśli zależy Ci na bardzo szerokim przejściu, to warto zamontować okno, które jest podzielone na 4 części z dwoma skrzydłami znajdującymi się na środku rozsuwającymi się na boki. Należy również wybrać system, który ma niski próg, co sprawia, że wyjście na taras jest bezpieczne. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu odstawno-przesuwnego lub uchylno-przesuwnego. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na skuteczną wymianę powietrza. Dodatkowo, mimo uchylenia okna, pozostaje ono dalej zaryglowane, co uniemożliwia wejście do środka przez osoby niepożądane.

Fixy – okna nieotwierane

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie okien, które się nie otwierają. Wyróżnić możemy tutaj dwa modele: szkolne w skrzydle i szklone w ramie. Te pierwsze wyglądają dokładnie jak tradycyjne okna, jednak nie posiadają one klamek oraz okuć. To rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniu, gdzie oprócz nieotwieranych okiem, zamontowane będą również tradycyjne okna. W ten sposób łatwiej uzyskasz spójną aranżację. Okna szkolne w ramie są umieszczone w bezpośrednio w ramie, dzięki czemu możesz uzyskać efekt panoramicznego widoku.

Okna narożne

Okna narożne przeznaczone są do montażu w rogu budynku. To rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest w kuchni, ponieważ pozwala na przygotowywanie posiłku i jednoczesne cieszenie się pięknem natury. Większość systemów okiennych tego typu nie wymaga zastosowania słupka. Krawędzie szyby łączone są za pomocą silikonu, który jest przeznaczony do tego celu. Ważne, aby był odporny na warunki atmosferyczne.

O czym warto pamiętać przy wyborze i montażu przeszklenia?

Jeśli zdecydowałeś się na przeszklenie swojego pomieszczenia, zamiast tradycyjnych okien, to należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jeśli zdecydowałeś się na daną firmę, która oferuje przeszklenia, to warto sprawdzić opinię na jej temat w Internecie. Ważne jest, aby podchodziła ona profesjonalnie do powierzonych ich zadań. Warto również sprawdzić parametry przeszklenia do domu. Muszą cechować się wysoką termoizolacyjnością oraz szczelnością. Należy również sprawdzić ilość szyb oraz czym wypełniona jest przestrzeń międzyszybowa. Przeszklenia do domu na Śląsku powinny cechować się wysokim wskaźnikiem odporności na obciążenia wiatrem, ponieważ występują tam bardzo silne podmuchy wiatru. Jeśli mieszkasz również w miejscu, gdzie wiatr wieje mocno, to warto sprawdzić ten wskaźnik.

Warto także zwrócić uwagę na profile i okucia, które zostały wykorzystane. Ważne jest, z czego zostały wykonane oraz czy są na tyle wytrzymałe, aby utrzymać całą szybę bez żadnych przeszkód. Okucia mają zaś ogromne znaczenie w przypadku okien otwieranych. Ważne, aby miały wysoką nośność, dostosowaną do ciężkości całego przeszklenia.

Bardzo ważne jest również poprawne zamontowanie okien. Jest to element, który będzie miał znacznie w późniejszym czasie. Jeśli przeszklenie do domu zostanie zamontowane w sposób nieprawidłowy, to może prowadzić to do przeciekania deszczu do wnętrza mieszkania czy nawet do wyrwania przeszklenia.

1 komentarz

  1. Duże okna mogą zmienić całą atmosferę w domu, ale trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed słońcem i prywatnością. ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.